GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 16337345
*
nr 1633 7345
Skål
Eva Bengtsson, keramik. Signerad. Diameter: 26 cm. Höjd: 7,5 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2024
kl 18:58:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 23:01:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva bengtsson keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Skål
nr 1633 7345
Skål
Eva Bengtsson, keramik. Signerad. Diameter: 26 cm. Höjd: 7,5 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/7 23:01:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva bengtsson keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



